امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه پیش از انقلاب به دلیل فساد دربار و اعمال قدرت فراوان استکبار در ایران، استقلال در کشور معنایی نداشت، گفت: کم کاری‌ها و خطاهای برخی مسئولین را به‌پای انقلاب ننویسیم.

به گزارش موسسه بین المللی اربعین یزد به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به در پیش بودن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با حرکت‌ها و انقلاب‌های دیگر کشورها تفاوت‌های فراوان دارد، چراکه برخلاف انقلاب‌ها و یا اتفاقات و حرکت‌هایی که در سایر کشورها رخ داد و باعث تغییراتی در حکومت‌های آن‌ها شد، این انقلاب بر مبنای اسلام و بر پایه مفاهیم دینی استوار بود و بی‌شک حرکتی خدایی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مردمی بودن را از دیگر ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: امام خمینی (ره)، به‌عنوان بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی از همان ابتدای شروع نهضت و حتی در سال‌های تبعید همواره به فکر مردم و رسیدگی و حل مشکلات آن‌ها بودند.

آیت‌الله ناصری با تأکید بر اینکه امام راحل عظیم‌الشأن به‌عنوان رهبر این نهضت، اجازه توهین بی‌دلیل به هیچ شخصی را نمی‌داد و هرگز از حرکت‌های مسلحانه که توسط افراد و گروه‌هایی نظیر مجاهدین خلق در آن دوران انجام می‌شد دفاع نکرد، یادآور شد: کشتار و خون‌ریزی و آسیب زدن به هیچ انسان و بشری در منطق و الگوی امام خمینی (ره) جایی نداشت و هدف ایشان نجات دادن مردم از ظلم و فساد و سعادت جامعه و حرکت کشور به سمت تعالی بود.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به ظلم و فسادهای درباریان تصریح کرد: در آن دوران اعمال قدرت استکبار در کشور مشهود بود و آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایران تصمیم می‌گرفتند و استقلال در کشور معنایی نداشت.

وی بابیان اینکه هزاران مستشار آمریکایی در بخش‌های مختلف کشور به‌خصوص حوزه نظامی حضور داشتند، بیان داشت: ایران به ژاندارم و امن کننده منطقه برای مستکبرین تبدیل‌شده بود و کشور در صنعت و علوم مختلف عقب‌مانده و وابسته کامل به استکبار بود و نوآوری و خلاقیت در کشور معنایی نداشت.

عزت و اقتدار امروز ایران به برکت انقلاب اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور استقلال پیدا کرد و عزت و اعتبار امروز ایران در جهان به برکت انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: نیروهای نظامی ما امروز نیروهایی مقتدر و مستقل هستند، رشد و پیشرفت در عرصه‌های مختلف در کشور مشهود است و مسئولین کشور در سازمان‌های بین‌المللی حرف خود را می‌زنند و دارای استقلال هستند.

امام‌جمعه یزد یادآور شد: امروز عملاً آمریکا در سوریه و عراق از ایران شکست‌خورده است و عظمت و اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان زبان زد شده و حتی دشمنان نیز به پیشرفت‌ها و اقتدار ایران اسلامی اعتراف کرده‌اند.

آیت‌الله ناصری خاظرنشان کرد: امروز دشمنان به دنبال این هستند تا جلوی پیشرفت انقلاب را گرفته و مانع رشد بیشتر کشور شوند و در این راه از هیچ دسیسه و توطئه‌ای دریغ نمی‌کنند که مردم و مسئولین باید نسبت به این فتنه‌انگیزی‌ها هوشیار باشند.

حضور مردم همواره فتنه‌های استکبار را خنثی می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید مجدد بر اصل مردمی بودن انقلاب اسلامی، یادآور شد: مردم همواره یاور انقلاب بودند و درصحنه‌های موردنیاز انقلاب حاضر بوده و حتی از جان خود در این راه دریغ نکردند.

وی با اشاره به اینکه همواره حضور مردم درصحنه، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است؛ تصریح کرد: مردم بصیر ایران اسلامی در ۲۲ بهمن امسال نیز با حضور پرشور خود بار دیگر نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده و حمایت خود از انقلاب را اعلام خواهند کرد.

آیت‌الله ناصری در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و معضلات جامعه، بیان داشت: دلیل بسیاری از مشکلات، تحریم‌های اعمال‌شده است که هریک از آن‌ها به‌تنهایی می‌توانست کشوری را نابود کند؛ اما شاهد این بودیم که مردم با صبر و بصیرت خود، سختی‌ها را تحمل کرده و کشور به حرکت روبه‌جلوی خود ادامه داد.

علاج مشکلات کشور داشتن روحیه و تفکر انقلابی است

خطیب این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه ضعف و خطاهای برخی مسئولین نباید به‌پای انقلاب نوشته شود، تصریح کرد: وسوسه‌های شیطان، هجمه‌های دشمنان و  نبود روحیه انقلابی و مدیریت جهادی در برخی از مسئولین دلیل این خطاها است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه برای حل معضلات اقتصادی باید به‌طورجدی و عملی به اقتصاد مقاومتی توجه کرد، اظهار داشت: بهره‌گیری از عزم جهادی و داشتن روحیه انقلابی بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند.

آیت‌الله ناصری در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از نیروهای جوان و کارآمد و انقلابی و توجه به تعالی و رشد نوجوانان و جوانان کشور، باید بیشتر موردتوجه مسئولین قرار بگیرد.

پایان پیام/

بارگذاری توسط admin1
بارگذاری در اخبار روز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

فرمانده مرزبانی عراق در دیدار با سردار رضایی مطرح کرد: تشکر عراق از ایران به دلیل تردد سازماندهی شده زائران اربعین

فرمانده مرزبانی کشور عراق گفت: تردد زائران از طرف مرزبانی جمهوری اسلامی ایران بسیار خوب سا…