به گزارش روابط عمومی موسسه بین المللی اربعین یزد به نقل از خبرگزاری فارس یزد، علی‌اصغر شریفی‌زارچی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۲ هزار و ۱۰۰ نفر از یزد در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: تاکنون برای ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر ویزا صادرشده و تحویل زائرین داده شده و همچنین امروز برای دو هزار و ۵۷۳ نفر ویزا صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام بر اساس متقاضی تا روز اربعین ادامه دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳۰ زهرا نفر از یزد در این سفر معنوی شرکت کنند.

مدیر حج و زیارت استان یزد، شرط لازم برای اعزام به این سفر را داشتن گذرنامه و ویزا عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه امسال شاهد کاهش ۳۵ درصدی قیمت صدور ویزا بوده‌ایم و قیمت کنونی آن ۲۳۴ هزار تومان است؛ همچنین خوشبختانه امسال توانسته‌ایم ویزای مردم را به‌موقع تحویل دهیم.

شریفی‌زارچی خاطرنشان کرد: انتظار این است که زائرین بدون گذرنامه و ویزا به مرز نروند، چراکه به‌هیچ‌عنوان امکان خروج مرز بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد؛ همان‌گونه که در سال گذشته شاهد بودیم که برخی از زائرین با ویزای جعلی پشت مرز معطل شدند.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه ۶۲ دفتر زیارتی در استان یزد آماده همکاری برای ثبت‌نام زائرین اربعین هستند، تأکید کرد: انتظار این است که زائرین هر چه زودتر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند و ثبت‌نام را به‌روزهای پایانی موکول نکنند؛ همچنین علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم معنوی تا حد امکان بایستی از سفرهای انفرادی پرهیزکرده و با کاروان‌ها به این سفر مشرف شوند.

انتهای پیام/

بارگذاری توسط admin1
بارگذاری در اخبار پیاده روی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

فرمانده مرزبانی عراق در دیدار با سردار رضایی مطرح کرد: تشکر عراق از ایران به دلیل تردد سازماندهی شده زائران اربعین

فرمانده مرزبانی کشور عراق گفت: تردد زائران از طرف مرزبانی جمهوری اسلامی ایران بسیار خوب سا…