شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل ساماندهی و‌مدیریت زائران اربعین ۹۸ اظهار داشت: ما سعی کردیم در جلسات مختلف این دستورالعمل را بررسی و متناسب با شرایط امسال تدوین کنیم.

پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی زائران اربعین

وی با بیان اینکه در دستورالعمل جدید مدیریت و ساماندهی زائران اربعین به افزایش تعداد زائران نیز توجه شده است، افزود: با توجه به حذف هزینه ویزای عراق به طور حتم تعداد زائران اربعین امسال بیش از گذشته خواهد بود. ما پیش‌بینی می‌کنیم در اربعین امسال بیش از ۳ میلیون ایرانی در حماسه پیاده‌روی اربعین شرکت کنند که در این صورت شاهد افزایش ۵۰ درصدی زائران هستیم.

حیدری از نهایی شدن شرح وظایف کمیته‌های ۱۳ گانه ستاد مرکزی و ۳۱ ستاد استانی و شهرستانی خبر داد و گفت: شرح‌وظایف تمام نهادهای مرتبط با پیاده‌روی اربعین‌ همچون اسکان و تغذیه، بهداشت، اعزام و بهداشت تدوین و‌نهایی شده است و شنبه به نهادهای مرتبط ابلاغ خواهد شد.

اختیارات استان‌ها در اجرای برنامه‌های اربعین افزایش می‌یابد

وی با بیان اینکه امسال سعی داریم استان‌ها را در حوزه اجرا بیش از گذشته همراه کنیم، خاطرنشان کرد: اربعین امسال استان‌ها برای برنامه‌های اجرایی اختیارات بیش‌تری نسبت به گذشته دارند؛ به طوری که از اعزام تا تأمین تغذیه و اسکان زائران هر استان به همان استان سپرده می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه در دستورالعمل ساماندهی زائران به زمان‌بندی توجه بسیاری شده است، گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل باید بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی شده فعالیت شود تا امسال مراسم پیاده‌روی اربعین از داخل کشور تا عراق به خوبی و روان صورت گیرد.

به‌کارگیری ظرفیت‌های جدید برای اعزام زائران اربعین ۹۸

حیدری با بیان اینکه با حذف هزینه ویزای عراق اعزام زائران به حماسه اربعین بهتر انجام می‌گیرد، افزود: ویزای عراق حذف نشده بلکه هزینه آن از زائران گرفته نمی‌شود. بنابراین ‌تمام زائران باید برای اخذ ویزا قبل از اعزام از طریق سامانه سماح اقدام کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین از پیش‌بینی ظرفیت‌های جدید برای ثبت‌نام زائران اربعین خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران، برای هماهنگی بیشتر ظرفیت‌های جدید برای ثبت‌نام زائران اربعین حسینی خواهیم داشت که پس از نهایی شدن اعلام می‌کنیم.

بارگذاری توسط admin2
بارگذاری در اخبار پیاده روی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

چه کار کنیم تا به ویروس کرونا مبتلا نشویم؟

تصویر …