ه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «حسین ذوالفقاری» امروز- سه شنبه- در دومین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی سال ۹۸، که به ریاست وی در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: امسال کار سنگین تری پیش رو داریم و بایستی جلسات این ستاد موضوعی تر و تخصصی تر دنبال شود.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم تدقیق و بهینه کردن شرح وظایف کمیته های سیزده گانه ذیل ستاد است تا بدین طریق، ضمن شفاف سازی وظایف، موارد غیرمرتبط حذف و موازی کاری ها و تداخل وظایف کاهش یابد.
رییس ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد: کمیته ها سریعا و به طور جد تشکیل شوند و موضوعات را به صورت تخصصی و جزئی بررسی کنند تا بتوانیم به نتایج دقیق تری برسیم.
وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور و خسارات ناشی از آن، بحث زیرساخت ها و حمل و نقل را از موضوعات مهم ستاد مرکزی اربعین در سال جاری برشمرد و گفت: کمیته های مربوط باید به سرعت و قبل از سایر حوزه ها اقدام کنند تا در ماه های منتهی به اربعین با افزایش حجم کارها، به مشکل برنخوریم.
ذوالفقاری خاطرنشان کرد: حضور موثر و قوی استان های معین موجب می شود زیرساخت ها و ابنیه ماندگاری در این مناطق ایجاد شود و برای سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد.
وی ادامه داد: طرح های عمرانی و عملیاتی بایستی براساس اولویت ها و ضرورت ها و با تایید ستاد مرکزی اربعین اجرایی شود.
رییس ستاد مرکزی اربعین همچنین به رایگان شدن روادید عراق اشاره کرد و گفت: با رایگان شدن روادید شرایط برای حضور حجم بیشتری از زائران و مشتاقان اباعبدالله فراهم می شود. اما به دلیل اینکه کماکان، نیاز به دریافت روادید وجود دارد، با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.
ذوالفقاری بر اهمیت اطلاع رسانی به موقع و آموزش تاکید کرد و افزود: کمیته های ستاد باید برنامه های ویژه ای برای مدیریت افکار عمومی و فضای روانی- رسانه ای زائران اربعین را داشته باشند.
وی در عین حال گفت: سعی خواهیم کرد جلسات موضوعی را با مقامات عراقی دنبال کنیم.
رییس ستاد مرکزی یادآور شد: تفاهم نامه اربعین سال گذشته بازنویسی و اصلاح خواهد شد و یکی از برنامه های امسال تدوین تفاهم نامه دائمی میان دو کشور خواهد بود تا هرساله بر اساس آن تفاهم نامه برای اربعین برنامه ریزی شود.
سیام*۳۰۶۱*۲۰۲۱*

انتهای پیام /*

بارگذاری توسط السلام علیک یا امیرالمومنین
بارگذاری در اخبار و رویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

⭕️ ورود تجار و زائرین ایرانی بدون ویزا به عراق از ابتدای اربعین

? حمید حسینی دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق: ? زائرین و تجار ایران می‌توانند به زودی تنها …