به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  امیر مرادی شامگاه سه‌شنبه در سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین که در محل سازمان حج و زیارت برگزار شد، گفت: بر اساس آسیب‌شناسی‌هایی که در اربعین سال ۱۳۹۷ صورت گرفت، یکی از موضوعات مهم بحث زیرساخت‌های اعزام زائران است.

وی افزود: بر همین اساس اعتبارات لازم را پیش‌بینی کردیم که در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام زیرساخت‌ها را توسعه و گسترش خواهیم داد تا زائران در زمان اعزام و بازگشت از مراسم راهپیمایی اربعین حسینی با کمترین مشکلات به شهرهای خود بازگردند.

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: در بحث حوزه درمان هم با طرف عراقی تفاهمنامه‌های را در سال گذشته امضاء کردیم که این تفاهم‌نامه در اربعین ۱۳۹۸ تمدید خواهد شد، افزون بر فعالیت گروه امداد و نجات، مراکز بهداشتی و درمانی با همکاری بیمه‌ها به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: امسال نام‌نویسی و اعزام زائران اربعین حسینی تنها از طریق سامانه سماح سازمان حج و زیارت صورت می‌گیرد، به همین منظور پیش‌بینی لازم را در این زمینه در نظر گرفتیم تا این موضوع به‌صورت جدی پیگیری شود.

مرادی یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع آموزش، ستاد مرکز اربعین حسینی مصوب کرد که در سال ۱۳۹۸ تمامی آموزش‌ها تنها از طریق کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین صورت بگیرد، از این رو سایر کمیته‌های تخصصی نیز باید برای تهیه محتوا و شیوه‌های آموزش از طریق این کمیته اقدام کنند.

وی تصریح کرد: آموزش زائران و فرهنگ‌سازی در این خصوص بسیار مهم است، بنابراین با توجه به افزایش جمعیت زائران در سال ۱۳۹۸ باید پیش‌بینی لازم در این زمینه انجام بگیرد تا با مشکلات کمتری روبه‌رو شویم.

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین تأکید کرد: خوشبختانه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در حوزه فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی اقدامات خوبی را انجام داده است که برگزاری سوگواره عبرات در سال گذشته از شاهکارهای این کمیته بود که تأثیر بسیار زیادی در جامعه فرهنگ و هنر داشت.

سوگواره عبرات شاهکار کمیته فرهنگی اربعین استسوگواره عبرات شاهکار کمیته فرهنگی اربعین است
بارگذاری توسط السلام علیک یا امیرالمومنین
  • السلام علیک یا روح الله

    تا از تن تب دار زمین روح خدا رفت / بالندگی از همت عنقایی ما رفت آن ابر که گل هم قدم بارش ا…
  • قیام ۱۵ خرداد

    قیام ۱۵ خرداد که در پی دستگیری امام خمینی(ره) در ۱۳ خرداد ۱۳۴۲ خورشیدی رخ داد و به دنبال آ…
  • سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر

    آزادسازی خرمشهر از اهداف اصلی عملیات بیت‌المقدس در خلال جنگ ایران و عراق بود،که توسط ارتش …
بارگذاری در اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

⭕️ ورود تجار و زائرین ایرانی بدون ویزا به عراق از ابتدای اربعین

? حمید حسینی دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق: ? زائرین و تجار ایران می‌توانند به زودی تنها …