به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، کوروش مودت در ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: آماده سازی پارکینگ های موقت باید در دستور کار ویژه قرار بگیرد. همچنین سه ماهه شدن ویزا یکی از پیشنهاداتی است که برای کارگزاران عتبات عالیات داریم تا مردم در روزهای آخر به مراکز صدور ویزا هجوم نیاورند.

وی عنوان کرد: با توجه به گرمای هوا شدر ورودی مرز شلمچه تا پایانه ۳۰۰ متر و از پایانه تا نقطه صفر مرزی نیز ۲۵۰ متر فضای خالی وجود دارد که برای تسهیل تردد زائران در بخش اول به احداث کریدور و در بخش دوم نیز به سیستم مه پاش، سرویس بهداشتی و سایبان نیاز داریم.

فرماندار خرمشهر ادامه داد: وقتی پاسپورت زائران مهر خورده باشد، دیگر امکان برگشت به پایانه را ندارند و گاهی عراق دو تا سه ساعت توقف عبور زائران را اعمال می کند؛ بنابراین باید رفاه حال زائران در این مسیر درنظر گرفته شود.

مودت بیان کرد: احداث سردخانه به منظور جلوگیری از فاسد شدن غذاها و همچنین استقرار وسایل خنک‌کننده به اندازه کافی برای تامین رفاه حال زائران از جمله مسائل مهم دیگر است.

وی با تاکید بر لزوم تقویت سیستم انتقال برق یادآور شد: سالن دو هزار متری اتباع خارجی نیز در حال انجام است که حتماً باید تا مرداد ماه به اتمام برسد.

فرماندار خرمشهر در پایان با اشاره به لزوم تسریع فنس کشی بخشی باقیمانده از دایک مرزی گفت: در زمان سیلاب عراق، گیت ورود و خروج کامیون ها را مسدود کرده بود که باید تا قبل از اربعین باز شود.

بارگذاری توسط admin2
بارگذاری در اخبار روز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

چه کار کنیم تا به ویروس کرونا مبتلا نشویم؟

تصویر …