دبیر کمیته خدمات شهری اربعین برنامه‌های خدمات شهرداری در عراق از اعزام ۳۰۰ نیروی پاکبان شهرداری تهران به کربلا و نجف برای ارائه خدمات در مراسم اربعین خبر داد.

کامران رنگیشه دبیر کمیته خدمات شهری اربعین برنامه‌های خدمات شهرداری در عراق. در ارتباط با تعداد و نحوه اعزام نیروهای شهرداری تهران در مراسم اربعین امسال در کربلا اظهار کرد: طبق موافقت کشور عراق قرار است ۳۰ هزار زائر ایرانی به کشور عراق عزیمت داشته باشند که البته طبق اعلام صورت‌گرفته این اعزام کاملاً به‌صورت هوایی خواهد بود و هیچ زائری به‌صورت زمینی و از طریق مرزها وارد کشور عراق نخواهد شد.

وی تصریح کرد: سهمیه کمیته خدمات شهری شهرداری تهران نیز امسال ۳۰۰ نفر خواهد بود که طبق دستورالعمل ابلاغ‌شده همکاران ما در شهرداری تهران علاوه بر واکسیناسیون دومرحله‌ای باید قبل از سفر نیز با دسترس داشتن تست منفی پی‌سی‌آر آماده اعزام شوند.

دبیر کمیته خدمات شهری اربعین برنامه‌های خدمات شهرداری در عراق گفت: همچنین در سال جاری و شرایط کرونا نیروهای اعزام‌شده به کربلا زیر ۵۰ سال هستند و افرادی انتخاب می‌شوند که دارای بیماری زمینه‌ای نباشند.

رنگیشه با بیان  اینکه طبق دستور شهردار تهران از هر ناحیه دو پاکبان برای اعزام به کربلا و مراسم اربعین انتخاب خواهند شد، اضافه کرد: با توجه به ۱۲۴ ناحیه شهرداری تهران؛ ۲۵۰ نیروی پاکبان انتخاب و ۵۰ نفر باقیمانده نیز شامل دو تیم پزشکی و نیروهای آتش‌نشانی خواهند بود.

وی اظهار کرد: البته رایزنی‌هایی با وزارت کشور در حال انجام است که ۱۰۰ نفر دیگر از نیروهای شهرداری نیز برای مراسم اربعین به کربلا اعزام بشوند.

دبیر کمیته خدمات شهری اربعین برنامه‌های خدمات شهرداری در عراق درباره تقسیم‌بندی و استقرار نیروهای خدماتی و پاکبان شهرداری تهران در کربلا و نجف ادامه داد: ۲۰۰ نفر از نیروها در کربلا و ۱۰۰ نفر در نجف مستقر و مسئولیت نظافت را به‌عهده خواهند داشت.

رنگیشه همچنین در ارتباط با زمان اعزام نیروهای خدمات شهری و پاکبان به عراق تصریح کرد: طبق هماهنگی انجام‌شده ۲۷ شهریور (شنبه هفته آینده) اعزام می‌شوند و دو روز بعد از مراسم اربعین به کشور باز خواهند گشت.

بارگذاری توسط با‏اربعین
بارگذاری در اخبار و رویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

اربعین حسینی

اربعین حسینی چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورای سال ۶۱ق که با ۲۰ صفر مصادف…