دوسالی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، زائران مشتاق اربعین از شرکت در بزرگ ترین تجمع شیعیان در کربلا محروم شده اند.

امسال کشور عراق فقط اجازه ورود ۳۰ هزار نفر از ایران را برای شرکت در پیاده روی اربعین داده است.
نداشتن بیماری بیماری کرونا، انجام تستpcr .تزریق دو دز واکسن وسفر با هواپیما  از شروط‌ امسال  برای حضور بود.
به همین دلیل مسئولان چندین باز تذکر دادند که زائران از حضور در مرزهای چهارگانه زمینی خودداری کنند زیرا در مرزها هیچ موکبی آماده نیست و خدمات گذرنامه ای ارائه نمی شود.
موضوع سفرهوایی برای حضور در پیاده روی اربعین باعث سوء استفاده آژانس های هواپیمایی برای فروش گران بلیط شده است.
۵ میلیون تومان سقف قیمت بلیط هواپیمای اربعین
به همین دلیل محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره نرخ پروازهای اربعین اعلام کرد: با توافقی که بین سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی انجام شد سقف قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما در مسیرهای منتهی به عراق تا سقف قیمت پنج میلیون تومان تعیین شد.وی ادامه داد:این نرخ به به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است و همه شرکت‌های هواپیمایی موظف به فروش بلیت در محدوده قیمت اعلام شده هستند.

ذیبخش تاکید کرد: این قیمت گذاری برای پروازهای از تاریخ ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهراست و قبل و بعد از آن، فروش بلیت بر اساس نرخ‌های قبلی است.

با توجه به تعیین سقف قیمت برای عرضه بلیط‌های پروازی ویژه اربعین حسینی، برخی از شرکت‌های هواپیمایی اقدام به گران فروشی بلیط‌ها در این ایام می‌کنند.

در پی اعلام سقف بلیط‌های ویژه سفر به کشور عراق برای انجام مراسم اربعین حسینی، برخی از شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها در این بین اقدام به انجام تخلفات مالی کرده و بلیط‌های پروازی به مقصد عتبات و عالیات را گران‌تر از میزان تعیین شده به مسافران می‌فروشند.

از طرفی برخی از اپلیکیشن‌ها اقدام به عرضه بلیط‌های پروازی با قیمت‌های نامتعارف و من درآوردی به متقاضیان انجام سفر به عتبات و عالیات کرده که در ادامه این موضوع نیز باعث التهاب در بازار عرضه بلیط‌ها شده و مشخص نیست که منبع اعلام این نرخ ها توسط چه نهاد و سازمانی اعلام و نظارت بر آن به چه صورت است.

با توجه به حکم فرما بودن شرایط کرونایی در کشور و اعمال محدودیت کشور عراق برای پذیرش زائران، در این بین برخی از سودجویان از فرصت سوء استفاده کرده و با ایجاد التهاب در بازار فروش بلیط‌های پروازی به مقصد کشور عراق سعی در کسب منافع خود دارند.

بارگذاری توسط با‏اربعین
بارگذاری در اخبار و رویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

اربعین حسینی

اربعین حسینی چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورای سال ۶۱ق که با ۲۰ صفر مصادف…